Twitter
Facebook
Google Plus
FourSquare
Instagram
BETA TEMEL YELKEN

Genel amaç:Kişiye yelken sporunu tanıtmak,sevdirmek ve beta yelkene ait 25,7 first beneteau  kurs tekneleriyle hissederek yelken yapma becerisini ve keyfine ulaştırmak.

Yelkene ilk defa başlayacak olan herkes için uygun bir eğitim programıdır. 12 saatlik bu eğitim programının tamamı pratik eğitimden oluşur. 12 saatin sonunda her öğrenci rüzgarı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürebilecek yeterlilik ve beceriye sahip olmaktadır.

Program Süresi: 12 Saat Pratik
Program Teknesi: First 25,7 Beneteau
Program Hedefi: Rüzgarı ve yelkeni kullanarak bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak

Detaylı Bilgi;
İlk dersimiz, tekneyi tanıma, güvenlik brifingi ve diğer gerekli bilgilerin alınmasıyla birlikte pratik eğitim olarak başlıyor. Sonrasında deneyimli eğitmenlerimizin tekneyi kontrol ederken, öğrencilerimizin tümünün de önce yelkenleri kontrol etmeyi ve daha sonra tekneyi harekete geçirerek durdurmayı uygulamalı olarak tecrübe edebilmeleri sağlanıyor.

İlk dersin sonundan itibaren her öğrenci, eğitmen gözetiminde ve desteğiyle teknenin dümenine geçerek, tüm tekneye hakim olma tecrübesine sahip oluyor. Bu aşamadan sonra eğitimin geri kalanında teknenin kontrolü tümüyle öğrenciye ait oluyor. Böylece her öğrenci 12 saatlik temel yelken eğitiminin sonuna kadar, denizde herhangi bir yere gitmek için yelkenleri en verimli şekilde kullanarak, tekneyi diledikleri noktaya götürebilecek seviyeye ulaşıyor. yükleniyor..