Twitter
Facebook
Google Plus
FourSquare
Instagram
YACHT

Rüzgara Dokunun……..                                                                    

Denize tutkunuz varsa ve bir yelkenli tekneyi nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız fakat öğrenmek için can atıyorsanız, o halde yelkenciliğe “merhaba” demenin, rüzgârı arkanıza almanın tam zamanıdır… Öncesinde hiçbir bilgi ya da tecrübe gerektirmeyen bu yelken eğitimiyle temel yelken bilgilerine sahip olmaya, yelkencilikle tanışmaya ne dersiniz?

 Beneteau first 25.7   tekneyle yapılacak 2 saatlik eğitimin ardından, rüzgâra nasıl uyum sağlamanız gerektiğini öğrenecek, yelken basma ve toplamayla birlikte temel seyir yönlerini keşfedeceksiniz.

 Ege sahillerinin ve  Bodrum’un rüzgarı en güzel, pırıl pırıl denizi  Ortakent / Bitez koylarında yapacağınız bu yolculuktan alacağınız keyif de cabası…  

Dilerseniz hem denizden, hem de gönlünüzden kopan bu keyifli eğitimi sevdiklerinize hediye edebilir, onlara unutulmaz bir anı yaşatabilirsiniz.

Program Süresi: 2 Saat Pratik

Program Tekneleri: Beneteau first 25.7

Program İçeriği: Rüzgar ve yelkenle tanışmak

 

Temel Yelken Eğitimi......

 Genel amaç: Kişiye yelken sporunu tanıtmak, sevdirmek ve beta yelkene ait 25,7 first beneteau  kurs tekneleriyle hissederek yelken yapma becerisini ve keyfine ulaştırmak.

Yelkene ilk defa başlayacak olan herkes için uygun bir eğitim programıdır. 12 saatlik bu eğitim programının tamamı pratik eğitimden oluşur. 12 saatin sonunda her öğrenci rüzgarı yelken aracılığıyla kontrol ederek, tekneyi bir noktadan diğer bir noktaya götürebilecek yeterlilik ve beceriye sahip olmaktadır.

Program Süresi: 12 Saat Pratik

Program Teknesi: First 25,7 Beneteau

Program Hedefi: Rüzgarı ve yelkeni kullanarak bir noktadan diğer bir noktaya ulaşmak

Detaylı Bilgi;

İlk dersimiz, tekneyi tanıma, güvenlik brifingi ve diğer gerekli bilgilerin alınmasıyla birlikte pratik eğitim olarak başlıyor. Sonrasında deneyimli eğitmenlerimizin tekneyi kontrol ederken, öğrencilerimizin tümünün de önce yelkenleri kontrol etmeyi ve daha sonra tekneyi harekete geçirerek durdurmayı uygulamalı olarak tecrübe edebilmeleri sağlanıyor.

İlk dersin sonundan itibaren her öğrenci, eğitmen gözetiminde ve desteğiyle teknenin dümenine geçerek, tüm tekneye hakim olma tecrübesine sahip oluyor. Bu aşamadan sonra eğitimin geri kalanında teknenin kontrolü tümüyle öğrenciye ait oluyor. Böylece her öğrenci 12 saatlik temel yelken eğitiminin sonuna kadar, denizde herhangi bir yere gitmek için yelkenleri en verimli şekilde kullanarak, tekneyi diledikleri noktaya götürebilecek seviyeye ulaşıyor


İleri Seviye (Balon yelken) Yelken Eğitimi............

Temel Yelken eğitimi almış veya temel düzeyde bilgisi olanların katılabileceği eğitim programıdır.

Bu eğitimde ;

Bu eğitimde yelkenli bir tekneyi kolay ve orta kuvvetteki havalarda güvenli bir şekilde idare edebilmeyi, rota çizmeyi, belirlenen rotada ilerlemeyi öğrenecek ve ekibinizin güvenliğini koruyarak hedef limana varabilecek donanıma sahip olacaksınız.

''İleri Seviye Trim ve Balon Eğitimi ''  programı 2 saatlik tekrar eğitimi ardında 6 gün ve 2 saat üzerinden toplam da 12 saat olarak gerçekleştirilmektedir.

Yelken Trimi, ileri dümencilik teknikleri, balon yelken donatımı ve kullanımı, yelkene camadan vurmak, denize adam düştü eğitimi, güvenlik ve risk yönetimi, Değerlendirme seyri konularından oluşmaktadır

 Eğitim bedeli kişi başı 800 TL ve eğitim gurubu max 4 kişi olarak yapılmaktadır

 Eğitimde kullanılan teknesi : Beneteau 25.7 

 

Eğitim süresi:12 + 2 saattir.

Eğitim teknesi : beneteau 25.7

 

YARIŞ EĞİTİMİ

Yelkeni bir spor olarak görüyorsanız, hedefinizde yat yarışlarında yer almak varsa bu program tam size göre.

Beta Yelken Yarışçılık programı ile amaç yat yarışlarına hazırlanmaktır. Yelkeni bir spor olarak görüyorsanız, hedefinizde yat yarışlarında yer almak, bir ekibin üyesi olmak ya da kendi ekibinizi kurmak bulunuyorsa bu eğitim programı tam da size göre. Beta Yelken Balon eğitim programı ile yarışçılığa ilk adımı atabilir ve Beta Yelken Yarış eğitim programını alarak da tam bir ekip olabilirsiniz.

Temel Yelken Eğitim programını bitiren katılımcılar bu programa devam ederek kendilerini yarışlara hazırlayabilirler. Yelken yarışlarına hazırlanmak ve katılmak isteyenler için oldukça ideal olan bu programla birlikte, balon yelkenin tüm kullanım detaylarına hakim olacaksınız. Balon yelkenin ayarlanmasından, balon yelkenle dümen tutma ve teknede güvenlik konularına kadar tecrübe kazanacaksınız. Ayrıca yarış ekibi programına katılmak isteyenler için de Beta Yelken Balon programı oldukça ideal bir ileri seviye yelken eğitimidir.

Program Süresi: 12 Saat Pratik

Program Tekneleri: First 25,7 Beneteau

Program Hedefi: Balon yelkeninin inceliklerini uygulamak;Yarış parkuru ve kurallarının öğrenimi

Temel yelken eğitiminin ardından devam edebileceğiniz BETA Yatçılık programı, kendi teknesini almayı, kiralamayı veya halihazırda ki yelkenli yatını daha iyi kullanarak hakimiyetini arttırmayı hedefleyen katılımcılar için en uygun ileri eğitim programıdır.

Beta Tekne ile başlayıp, Navigasyon, Gece programları ile devam ederek yatçılığınızı geliştirebilirsiniz.

 

BETA TEKNE ( YELKENLİ YATÇILIK EĞİTİMİ )

Temel Yelken Eğitimi Beta programını bitiren katılımcılar veya bu bilgilere sahip olanların devam edebildiği bu program ;

 a-Konaklamalı Eğitim

10:00 Eğitime başlangıç

Ertesi gün 18:00 dönüş olarak 32 saatlik olarak planlanmıştır.

b-Konaklamasız Eğitim

Toplam 16 saatlik bir programdan oluşmaktadır.Günde 4 saat *4gün(1 ders gece seyridir)

Not:Bütün teorik ve pratik eğitimler tekne üstünde verilmektedir.

 

Detaylı Bilgi;

Marinadan ayrılma, yanaşma ve bağlanmanın yanı sıra, demir atma teknikleri, navigasyon becerisini geliştirme, teknede güvenliği sağlama tekniklerini öğrenecek ve yelken becerilerinizi geliştirebileceksiniz.

Ayrıca ‘denize adam düştü’ manevrasını uygulamalı olarak öğrenerek bu gibi acil durumlara da hazırlıklı hale geleceksiniz. Bu eğitimin sonunda tümüyle bir tekneye hakim olarak, tekneyi yönetebilecek bir konumda olacaksınız.

Program Hedefi: Katılımcılara A’dan Z’ye yatçılık ve denizcilik kültürü ile tekne kullanmanın esaslarını öğretmek

 

yükleniyor..